Капеланське служіння
Київської Біблійної Церкви
Місія наших капела́нів або військових священиків — це психологічна, моральна та духовна підтримка духа воїна.
Капелан покликаний задовольнити духовно-релігійні потреби військовослужбовця.
Девіз капелана: «Бути поруч». Бути поруч - це Євангеліє присутності, яке відображає активну підтримку військовослужбовців.
Військовий капелан вкладає до рук воїна наймогутнішу зброю – Віру. Дає найціннішу втіху – Надію. Діяльність капелана – це щире духовне служіння, здатне підтримати бійців у важку годину, розрадити, часом навіть врятувати
Валерій Залужний - Колишній головнокомандувач ЗСУ
Напрямки капеланського служіння в нашій церкві:
Соціально-доброчинна діяльність
Особиста опіка окремих військових та ветеранів
Особиста опіка жінок-військових
Допомога пораненим військовим у шпиталях
Поїздки до військових на фронт
Піклування про сім’ї військових
Піклування про військових, які повернулись з полону
Піклування про родини загиблих військових
Піклування про капеланів та їх сім'ї
Релігійно-просвітницька робота
Організація та проведення молитов, богослужінь, благословінь, урочистих і поминальних заходів та інших релігійних обрядів і заходів, пов'язаних із задоволенням релігійних потреб військовослужбовців
-
Воїни в Біблії згадуються так само позитивно, як і ремісники, землероби, рибалки та ін. Деякі з мужів віри часів Старого Заповіту були воїнами, наприклад, Ісус Навин, Гедеон, Давид. У Новому Заповіті неодноразово фігурують військові. Ставлення до них Ісуса та Його учнів завжди позитивне.
Професія військового найчастіше згадується в Біблії. Військова посада сотника в Новому Заповіті згадується понад 20 разів, що більше, ніж, наприклад, професія рибалки або митника.
Першим, хто після смерті Ісуса Христа привселюдно визнав Його Сином Божим, був римський сотник (Євангелія від Матвія 27:54). Першим у світі язичником (тобто не юдеєм), який увірував у Господа Ісуса Христа, як у свого Спасителя, і приєднався до Його Церкви, був сотник на ім'я Корнилій (Дії Апостолів 10).
Апостола Павла врятував від смерті римський сотник (Дії Апостолів 27:42-44). Серед римських військових, яких юдеї ненавиділи, як поганських загарбників, були й такі, котрі заслужили всенародне визнання й повагу (Євангелія від Луки 7:1-10). Віру римського сотника, як взірець для нас, відзначив Ісус Христос (Євангелія від Матвія 8:5-13).
-
Один із титулів Бога в юдейській і християнській традиціях, згадуваний у Танасі та Старому Заповіті з Першої книги Царств (1:3), а також у Новому Заповіті в Посланні Якова (5:4) і в Посланні до Римлян (9:29). Це ім'я означає "Бог воїнств". У Книзі пророка Захарії 52 рази вживається "Господь Саваоф".
У 1Цар.1:3 вперше зустрічаємо це ім’я Бога: “Саваоф” - Господь воїнств (армій) - множина.
Наш Бог - Верховний Головнокомандувач над усіма арміями, полководець. Він Бог над усіма небесними воїнствами.
Згідно з Божим задумом уряди держав повинні нести відповідальність за виконання закону та підтримання порядку у своїх країнах. Закон Божий стверджує, що сила й навіть зброя, при необхідності, повинні бути застосовані для стримування і придушення зла, яке загрожує окремій людині й суспільству в цілому (Послання до Pимлян 13:1-4).
“Коли сильний збройно свій двір стереже, то в безпеці маєток його”
(Євангелія від Луки 11:21).
Контактні дані
Керівник капеланського служіння:
Іван Палатов
моб. +380(68) 358 94 24